ЩИРО ВІТАЮ ВАС З НОВИМ
2022 РОКОМ!!!!!!!
ЩИРО ВІТАЮ ВАС З НОВИМ
2022 РОКОМ!!!!!!!
25 грудня
25 грудня християни відзначають церковне свято чудотворця Спиридона Триміфунтського. За віруваннями наших предків, сонце в цей день закочується в теплі краї до квітня. З цієї дати і до весни часто не буває жодного ясного дня. Католики і деякі православні 25 грудня відзначають Різдво Христове. Для більшості ж православних це звичайний день. Чоловіки в цей день точили коси, ножі і сокири. Щоб захистити будинок від нечисті, сокиру вішали біля порога. Жінки пекли круглий хліб, який символізував сонце. За народними повір'ями, якщо 25 грудня струсити сніг з гілок, то дерева будуть краще рости. Також в цей день проводять ритуал для здоров'я курей: в правий рукав одягу засипають зерно і годують птахів.
ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ
Микола Чудотворець, Микола Угодник або Святитель Миколай - так його називають православні віруючі. Згідно з древніми писаннями, чоловік жив в III-IV століттях і прославився багатьма чудесами. Одна з легенд свідчить, що одного разу Микола Чудотворець врятував від страти безвинно засуджених людей, зупинивши ката з мечем. А також вберіг жителів міста Міри від голоду, приснившись одному з італійських купців, давши йому грошей і попросивши його приїхати до людей із зерном.На честь Миколи Угодника було побудовано безліч храмів і монастирів, с вятого шанують представники християнства в багатьох країнах, а в Україні в пам'ять про Чудотворця назвали місто.
https://www.unian.ua/society/10381272-den-svyatogo-mikolaya-hto-takiy-mikolay.html
15 грудня всесвітній день ЧАЮ
«Міжнародний день чаю» порівняно молоде свято.
Ідея відзначати «День чаю» літала в повітрі багато років, але лише після обговорення на всесвітніх громадських форумах в індійському Мумбаї та бразильському Порту-Алегрі (в особі Центру Освіти та Спілкування у 2004 і 2005 році відповідно, дата 15 грудня стала називатися «Міжнародний день чаю».
Метою проведення «Міжнародного дня чаю» було заявлено привернення уваги суспільства і політиків до проблем продажу чаю, положенню працівників чайних виробництв, складнощам, що виникають в невеликих виробників в боротьбі з великими корпораціями, а також популяризація цього напою у світі. Мабуть, тому, що цілі свята несуть значну соціальну та економічну складову, дата пала на 15 грудня, що прозоро вказує, що чайна галузь змушена боротися з безліччю проблем, які потрібно вирішувати зараз, щоб це не призвело до подій, аналогічних тим, що відбулися 16 грудня 1773. Також 15 грудня була прийнята «Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії».
Найбільш широко святкування «Міжнародного дня чаю» проходить в Індії та Шрі-Ланці, однак і такі країни, як Бангладеш, Непал, В'єтнам, Індонезія, Кенія, Малайзія, Уганда і Танзанія, будучи провідними світовими сільгоспвиробниками чаю, не залишаються байдужими до цього свята.
10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році