середа, 14 лютого 2024 р.

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА


 День Святого Валентина — щорічне свято, яке відзначають 14 лютого. Назва походить від святого Валентина, якого згадує цього дня під час літургії Католицька церква.





вівторок, 6 лютого 2024 р.

БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

 


06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це вже 21 День безпечного Інтернету. Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій

 для дітей та молоді

ЧИ ЗНАЄШ ТИ ВСЕ ПРО ІНТЕРНЕТ??????


ВИКОНАЙ ЦІКАВІ ЗАВДАННЯ ТА ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ.

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3166327


пʼятниця, 2 лютого 2024 р.


 Стрітення – це неперехідне свято і щорічно святкується через 40 днів після Різдва Христового. Після того, як Православна церква України перейшла на новоюліанський календар, дата Різдва змістилася на 13 днів раніше. Тому за новим стилем Стрітення Господнє відзначають теж раніше на 13 днів – 2 лютого. За старим стилем дата залишилася такою ж – 15 лютого.

Що можна робити на Стрітення Господнє

У свято слід піти до храму, помолитися про сімейне благополуччя, зцілення хворих. У церкві на Стрітення відбувається святкова літургія. Стрітення – це свято, присвячене Ісусу Христу, але спочатку цього дня також шанували і Діву Марію. Тому священнослужителі на службі можуть мати як біле вбрання – воно символізує Божественне світло, так і блакитне – символізує чистоту й непорочність Діви Марії.

До наших днів дійшла стара традиція освячення свічок у храмі на Стрітення. Перед початком літургії відбувається особливий “Чин благословення свічок” – над свічками читають молитву, їх окроплюють свяченою водою і роздають вірянам. Таку свічку потрібно зберігати вдома і запалювати під час молитви впродовж року. Також на Стрітення освячують воду, яку потім вважають цілющою. 

У народному календарі Стрітення – це зустріч зими з весною та літом. Починаючи з цього дня, зима йде на спад, поступово втрачаючи сили. Добре свято Стрітення провести в колі близьких, помиритися з тими, з ким у сварці. 

Стрітення Господнє – що не можна робити

Оскільки це велике церковне свято, то в нього є низка суворих заборон.

Що не можна робити на Стрітення:

  • лаятися і лихословити;
  • важко працювати;
  • займатися рукоділлям, виносити сміття, рубати дерева;
  • сумувати, вдаватися до зневіри;
  • зловживати алкоголем.

Цей час краще присвятити духовному, а всі мирські справи перенести на інший день.

Прикмети на Стрітення

Оскільки в народі вважають, що в цей час зима зустрічається з весною, то особливу увагу звертають на погоду – мовляв, яка погода, така й весна буде:

  • відлига на Стрітення – весна буде теплою;
  • іде сніг – весна буде дощовою і затяжною;
  • сніг опівдні – до гарного врожаю пшениці, а якщо сильний вітер – буде врожай фруктів.